Geoblog.pl    kchrobak28    Podróże    LOFOTY - NIEZIEMSKI RAJ ZA KOŁEM PODBIEGUNOWYM    Glomtinden
2017

Glomtinden

Norwegia
Norwegia, Kabelvåg

Wczesnym rankiem, następnego dnia ruszamy na prawdziwy trekkingowy podbój Lofotów!!!

Żeby było ciekawie, za cel obraliśmy sobie zdobycie aż trzech szczytów. Nasz apetyt rośnie w marę jedzenia, a ponieważ wczoraj przez pogodę straciliśmy nieco dnia, w dniu dzisiejszym zamierzamy to nadrobić.

Pogoda już wprawdzie nie rozpieszcza, jednak najważniejsze, że nie pada...

Drogą lokalną E 10, kierujemy się na jezioro Rørvikvatnet, niedaleko którego tuż za tunelem pozostawiamy auta na parkingu. Po starej żwirowej drodze, zamkniętej dla ruchu wspinamy się tuż nad tunelem w kierunku szczytu Glomtinden – 419 m.

Trasa o dystansie około 3 km w jedną stronę jest niewymagająca i dostępna dla każdego przeciętnego turysty.
Po dotarciu na miejsce, ze szczytu góry, jak na dłoni ukazuje nam się nam widok na jezioro Hopsvatnet i leżące na horyzoncie Svolvaer.

BPE
BPE - 2017-10-16 11:41
Fantastycznie ...... moje marzenie mieć kiedyś czas, aby się Lofotami nacieszyć .......

kchrobak28
kchrobak28 - 2017-10-21 22:04
Zachęcam, Lofoty są magiczne. Pozdrawiam

kchrobak28
Katarzyna Chrobak
Zasoby: 174 wpisy174 219 komentarzy219 4532 zdjęcia4532 0 plików multimedialnych0