Geoblog.pl    kchrobak28    Podróże    WIELKA NOSTALGIA I POWRÓT DO KRAINY FIORDÓW    Rzeka łososiowa oraz Heddal stavkirke

Rzeka łososiowa oraz Heddal stavkirke

Norwegia
Norwegia, Odda

Wczesnym rankiem z campingu w Horten udajemy się trasą E 18 w kierunku miejscowości Hvittingfoss. Docieramy w tym miejscu do rzeki Numedalslågen, która ma długość 352 km i należy do jednej z najdłuższych rzek w Norwegii. Po drodze co chwilę zatrzymujemy nasze auto, by podziwiać pływające w krystalicznie czystej wodzie łososie.
Dalszy etap podróży wiedzie drogą E134 i prowadzi przez Heddal, w gminie Notodden. W tej niewielkiej miejscowości mamy możliwość podziwiania największego w Norwegii drewnianego kościoła klepkowego - słupowego, powstałego 1242 r. Kościół ten nazywany jest "drewnianą katedrą" i bardzo przypomina nam widziany wcześniej stavkirke w miejscowości Borgund. Stojąc przy kościele jesteśmy świadkami niezwykłego wydarzenia, jakim jest norweski ślub.
Po przejechaniu 350 km docieramy do Hildal Camping, niedaleko Oddy. Jeszcze tego samego dnia jedziemy odwiedzić znane nam dobrze wodospady Langfossen (612 m) i Latefossen (165 m)

BoRa
BoRa - 2015-10-25 20:33
To chyba najpiękniejszy stavkirke! Robi wrażenie!
Czy naprawdę widzieliście pływające łososie????

kchrobak28
kchrobak28 - 2015-10-25 20:43
To typowo łosiowa rzeka, widzieliśmy je stojąc na mostku

BoRa
BoRa - 2015-11-15 22:07
To musiał być niesamowity widok :-)

kchrobak28
Katarzyna Chrobak
Zasoby: 174 wpisy174 219 komentarzy219 4532 zdjęcia4532 0 plików multimedialnych0